Ubytovací řád

1. Objednání a rezervace ubytování

1.1. Ubytování je možné objednat elektronicky přes rezervační systém na našich internetových stránkách, e-mailem případně telefonicky.
1.2. Rezervaci ubytování Vám potvrdíme nejpozději do 48 hodin e-mailem či telefonicky. Bez tohoto potvrzení je rezervace neplatná.
1.3. Rezervace se stává závaznou po zaplacení kauce. Splatnost kauce je 7 dní od provedení rezervace. V případě nesložení kauce v daném termínu Vaše rezervace zaniká a termín je postoupen dalším zájemcům.

2. Ceny ubytování

2.1. Cena ubytování je stanovena dle ceníku dostupného na našich internetových stránkách. V ceně je zahrnut rekreační poplatek obecnímu úřadu Kvilda ve výši 20 Kč na osobu a noc a spotřeba vody a energie.
2.2. Při potvrzení objednávky Vás požádáme o zaplacení kauce ve výši 3000 Kč na jeden pokoj, která slouží jako jistina vratná po skončení pobytu. V případě, že je částka za ubytování nižší než 3000 Kč, pak je výše kauce 1000 Kč.
2.3. Cena za ubytování se platí v hotovosti na začátku ubytování, případně převodem na účet ubytovatele kdykoliv před začátkem doby sjednaného ubytování (v termínu začátku pobytu je podmínkou aby již byly peníze připsány na účet ubytovatele).

3. Storno podmínky

3.1. Při zrušení závazné rezervace více než jeden měsíc před plánovaným začátkem pobytu je kauce vrácena v plné výši.
3.2. Při zrušení závazné rezervace více než dva týdny před plánovaným začátkem pobytu je kauce vrácena v poloviční výši.
3.3. Při zrušení závazné rezervace méně než dva týdny před plánovaným začátkem pobytu již kauce vrácena nebude.
3.4. Převedení složené kauce na rezervaci jiného termínu ubytování není možné.

4. Začátek a konec ubytování

4.1. Ubytovat je možné pouze osoby, které se prokáží platným dokladem totožnosti (občanským průkazem, cestovním pasem). Identifikační údaje z dokladu totožnosti zanese provozovatel do knihy ubytovaných hostů.
4.2. Ubytovatel si vyhrazuje právo neubytovat předem nenahlášené osoby včetně dětí
4.3. Ubytování domácích zvířat je možné pouze po předchozí dohodě s ubytovatelem.
4.4. Pokud není nastoupen pobyt ve sjednaný den, zaniká nárok na sjednané ubytování bez náhrady.
4.5. Užívání ubytování je pouze na dobu předem sjednanou mezi ubytovatelem a ubytovaným.
4.6. Příjezd je možný v den začátku pobytu mezi 14:00 – 17:00, v den ukončení pobytu je ubytovaný povinen uvolnit pokoj do 10:00.

5. Pravidla ubytování

5.1. Ubytovaný má právo užívat pokoj s kuchyňským koutem a sociálním zařízením, dále společné prostory, vyhrazené místo na uložení kol nebo lyží a parkovací místo před objektem.
5.2. V celém objektu je zakázáno kouřit.
5.3. Do ubytovacích prostor je možný vstup pouze po přezutí do domácí obuvi.
5.4. Regulace teploty v místnosti je automatická (zajišťována elektronickými čidly). Není dovoleno jakkoliv manipulovat s elektronickými hlavicemi topení, čidly či jinými součástmi systému regulace topení.
5.5. Návštěvy neubytovaných osob jsou možné pouze se souhlasem ubytovatele.
5.6. V době od 21:00 do 07:00 je ubytovaný povinen dodržovat noční klid.
5.7. Při odchodu z pokoje je ubytovaný povinen zhasnout světla, vypnout elektrospotřebiče, přesvědčit se, zda jsou uzavřeny vodovodní uzávěry, uzavřít okno a uzamknout dveře pokoje.
5.8. V případě způsobení škody je ubytovaný povinen tuto škodu nahradit. Při ztrátě klíčů ubytovaný plně hradí veškeré náklady spojené s výměnou zámků. Ubytovaný je plně zodpovědný za děti.
5.9. Ubytovatel nezodpovídá ubytovanému za škody, které nezavinil.
5.10. Ubytovaný je povinen dodržovat všechna uvedená pravidla ubytování. V případě, že jsou tato pravidla hrubým způsobem porušena, má ubytovatel právo ubytovací služby okamžitě ukončit bez nároku ubytovaného na vrácení poplatků za pobyt.

6. Povinně zveřejněné ustanovení k EET

6.1. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Děkujeme za pochopení

Jak se k nám dostanete?

Cesta ze Strakonic

pojedete směrem na Vimperk, na začátku Vimperku pak odbočíte doprava na Zdíkov a Kašperské Hory. Asi 3 km za Vimperkem je pak již značená odbočka doleva na Kvildu. Kousek před Kvildou se pak nenechte zmást rozcestníkem s možnostmi jet doleva na Kvildu a doprava na Horskou Kvildu. Vy se dáte po hlavní cestě doleva na Kvildu, kde nás pak již pohodlně najdete přímo v centru obce, po pravé straně za informačním centrem NP Šumava.

Cesta z Českých Budějovic

pojedete směrem na Strakonice či Písek, cca 10 km za Č.Budějovicemi ale nezapomeňte odbočit doleva na Vimperk. Vimperkem projedete rovně a asi 3 km za Vimperkem je pak již značená odbočka doleva na Kvildu. Kousek před Kvildou se pak nenechte zmást rozcestníkem s možnostmi jet doleva na Kvildu a doprava na Horskou Kvildu. Vy se dáte po hlavní cestě doleva na Kvildu, kde nás pak již pohodlně najdete přímo v centru obce, po pravé straně za informačním centrem NP Šumava.

Kontakt

 • Marta Vocelková

  Kvilda 37,  384 93

 • +420 603 402 121
 • ubytovani@uvocelku.cz
 • 49°1'10.421"N, 13°34'43.149"E
 • IČO: 869 28 414

  Dodavatel není plátcem DPH

  ŽL: č.j.OŽÚ/1113/2008/2 Vimperk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace