Modrava

(985 m n.m.) – obec na soutoku tří potoků – Modravského, Filipohuťského a Roklanského. Tímto soutokem vzniká řeka Vydra. Místo známé z románů Karla Klostermanna. V roce 1924 zde byla postavena jedna z dominant obce historická chata Klubu Českých turistů – Klostermannova chata. V letech 1799 – 1801 byl vybudován podle návrhu ing. Rosenauera Vchynicko-Tetovský plavební kanál. Kanál začíná 2 km od Modravy pod bývalou osadou Vchynice-Tetov. Délka kanálu je 14,4 km. Možnost návštívit centrum dřevařství – zajímavé informace o dřevě, o jeho vlastnostech, použití i o historii. Ve vybavené dílně je možné si zkusit obrábění dřeva. Modrava je od Kvildy vzdálena cca 10 km.

Jak se k nám dostanete?

Cesta ze Strakonic

pojedete směrem na Vimperk, na začátku Vimperku pak odbočíte doprava na Zdíkov a Kašperské Hory. Asi 3 km za Vimperkem je pak již značená odbočka doleva na Kvildu. Kousek před Kvildou se pak nenechte zmást rozcestníkem s možnostmi jet doleva na Kvildu a doprava na Horskou Kvildu. Vy se dáte po hlavní cestě doleva na Kvildu, kde nás pak již pohodlně najdete přímo v centru obce, po pravé straně za informačním centrem NP Šumava.

Cesta z Českých Budějovic

pojedete směrem na Strakonice či Písek, cca 10 km za Č.Budějovicemi ale nezapomeňte odbočit doleva na Vimperk. Vimperkem projedete rovně a asi 3 km za Vimperkem je pak již značená odbočka doleva na Kvildu. Kousek před Kvildou se pak nenechte zmást rozcestníkem s možnostmi jet doleva na Kvildu a doprava na Horskou Kvildu. Vy se dáte po hlavní cestě doleva na Kvildu, kde nás pak již pohodlně najdete přímo v centru obce, po pravé straně za informačním centrem NP Šumava.

Kontakt

  • Marta Vocelková

    Kvilda 37,  384 93

  • +420 603 402 121
  • ubytovani@uvocelku.cz
  • 49°1'10.421"N, 13°34'43.149"E